U derbiju Prve malonogometne lige FBiH malonogometaši Brotnja pobijedili su na domaćem parketu momčad „Centar – Sarajevo“  rezultatom 6:1. Momčad Centra u Čitluk je doputovala s maksimalnih pet pobjeda iz prvih pet kola, no zahvaljujući nedjeljnom slavlju Čitlučani su preuzeli vrh ljestvice.

Prvo poluvrijeme ogleda prvoplasirane i drugoplasirane momčadi obilježila je „tvrda“ i oprezna igra u kojoj su obje ekipe imale nekoliko izglednih prilika, ali su Galić i Omerbegović, vratari sa popisa  izbornika futsal reprezentacije Bore Matana za prijateljske oglede sa reprezentacijama Crne Gore i Hrvatske, uspjeli sačuvati mreže nedirnutima.

Pogodivši stativu Galićevog gola na samom otvaranju drugog poluvremena Amir Kerla  je nagovijestio bogato i sadržajno drugo poluvrijeme. Nakon čega je golu Centra zaprijetio Tomislav Bevanda. Omerbegović je uspio zaustaviti Bevandin udarac, ali je samo nekoliko minuta kasnije napravio veliku pogrešku.

Kontru Brotnja dobro je „povukao“ Vedran Marić, a Omerbegović je akciju domaćih nogometaša prekinuo igravši rukom van vratarskog prostora zašto je zaradio crveni karton. Nakon odluke sudaca Tabaka i Kožula Omerbegović je preselio na tribine, a gosti su se s igračem manje počeli grčevito braniti, ali je Kristijan Pantić ubrzo načeo mrežu gostiju.

Brotnjo je povelo u 28. minuti, a Pantić je Brotnjo doveo u vodstvo zahvaljujući Marićevoj asistenciji. Dvije minute kasnije Marić je i sam postigao pogodak i povećao prednost Brotnja na 2:0. Nakon čega su Sarajlije sve karte bacile u napad i rezervnog vratara zamijenili Mulahmetovićem. Napade gostiju s golmanom-igračem pogodivši za 3:0 kaznio je Marin Šunjić, da bi u 33. minuti Bunar uspio smanjiti na 3:1.

Svojim drugim pogotkom na utakmici Pantić je ponovno obradovao navijače Brotnja. Nakon čega je i Šunjić postigao drugi pogodak. Šunjić je lijepim driblingom prevario kolegu iz reprezentacije Mulahmetovića i pogodio za 5:1. U posljednjoj minuti utakmice Sarajlije su napravile šesti akumulirani prekršaj. Poslije kojega je praćen pljeskom dvjestotinjak navijača Tomislav Pavlović iz „popravnog“ postavio konačnih Brotnjo – Centar 6:1. Pavlovićev snažan šut iz kaznenog udarca vratar Centra je uspio obraniti, ali nakon promašaja lopta se ponovno odbila do Pavlovića koji postiže posljednji pogodak na utakmici.

Brotnjo: Galić, Soldo, Bevanda, Šunjić, Tole, Pavlović, Pantić, Marić, Badalić, Krstović, Jerković, Vlaho.

Centar: Omerbegović, Šutalo, Mulahmetović, Kahvedžić, Čeligija, Zatagić, Marković, Džuderija, Gekić, Bunar, Kerla, Kovačević.