HKK Brotnjo u suradnji sa sponzorima organizirao je Međunarodni košarkaški kadetski turnir – Monte Zott 2016. Turnir osam ekipa iz BiH i Hrvatske započeo je jučer u poslijepodnevnim satima, a sinoć je upriličeno svečano otvaranje turnira na kojem nastupa više od 100 mladih košarkaša iz Čitluka, Ljubuškog, Širokog Brijega, Mostara, Posušja, Splita, Zadra i Šibenika.

Riječi dobrodošlice mladim košarkašima na otvaranju turnira uputio je Milorad Prusina, tajnik Športskog saveza Brotnja, koji je ovom prilikom okupljenim košarkašima poželio mnogo uspjeha na turniru, čestitao organizatorima i proglasio turnir otvorenim.

Glavni cilj turnira je popularizacija košarkaškog sporta u Čitluku i Hercegovini, poticanje mladih na bavljenje sportom i promocija zdravog načina života. U samo tri dana u čitlučkoj Gradskoj športskoj dvorani, u sklopu međunarodnog turnira, bit će odigrano dvadeset utakmica. Prve utakmice odigrane su jučer, natjecanje se nastavlja danas utakmicama po skupinama, a najzanimljivije i najatraktivnije utakmice bit će u četvrtak kada su na rasporedu polufinalne, utakmice za poredak i finalna utakmica turnira.

Inače, u jučer odigranim utakmicama HKK Ljubuški je pobijedio HKK Brotnjo 33:30. Nakon toga, u drugoj utakmici turnira, HKK Široki je svladao HKK Zrinjski 54:35, u trećoj utakmici KK Zadar je pobijedio HKK Posušje 42:23, dok je u posljednjoj utakmici jučerašnjeg programa GKK Šibenik bio bolji od KK Split (47:36). Šibenik i Split snage su odmjerili nakon svečanog otvaranja, a na poluvremenu ove utakmice nastupili su mladi košarkaši HKK Brotnjo.

Djelić atmosfere sa prvog dana turnira možete pogledati OVDJE.

Raspored utakmica na Međunarodnom košarkaškom kadetskom turniru Monte Zoot 2016:

Utorak 29.03.2016.
15:30h – 1.utakmica  A1 – A2 HKK BROTNJO -  HKK LJUBUŠKI 30:33
16:45h – 2.utakmica  B1 – B2 HKK ZRINJSKI   -   HKK ŠIROKI 35:54
18:00h – 3.utakmica  A3 – A4 KK ZADAR -    HKK POSUŠJE 42:23
20:00h – 4. utakmica  B3 – B4 KK SPLIT  -  GKK ŠIBENIK 36:47

Srijeda  30.03.2016.
09:00h – 5.utakmica A1 – A3 HKK BROTNJO  -   KK ZADAR
10:15h – 6.utakmica B1 – B3 HKK ZRINJSKI   -   KK SPLIT
11:30h – 7.utakmica A2 – A4 HKK LJUBUŠKI   -    HKK POSUŠJE
12:45h – 8.utakmica B2 – B4 HKK ŠIROKI -  GKK ŠIBENIK
14:00h – 9.utakmica A4 – A1 HKK POSUŠJE- HKK BROTNJO
15:15h – 10.utakmica B4 – B1 GKK ŠIBENIK – HKK ZRINJSKI
16:30h -11.utakmica A3 –A2 KK ZADAR  -  HKK LJUBUŠKI
17:45h – 12.utakmica B3 – B2 KK SPLIT  -  HKK ŠIROKI

Četvrtak 31.03.2016.
09:00h – 13. utakmica  A3 – B4 (gledano po poretku iz skupina)
10:15h – 14. utakmica  B3 – A4 (gledano po poretku iz skupina)
11:30h – 15. utakmica  A1 – B2 (gledano po poretku iz skupina)
12:45h – 16. utakmica  B1 – A2 (gledano po poretku iz skupina)
14:00h – 17. utakmica za 7. mjesto
15:15h – 18. utakmica za 5. mjesto
16:30h – 19. utakmica za 3. mjesto
17:45h – 20. utakmica za 1. mjesto
18:45h – Dodjela medalja i pehara
19:00h - Zatvaranje turnira

(citluk.ba)