U okviru osmog kola rukometne Prve lige Jug rukometaši Međugorja svladali su na domaćem parketu momčad Viteza rezultatom 26:19. Pogled na rezultat sugerira kako se radilo o lakoj pobjedi Međugorja, no pobjeda izborena u posljednjih dvadesetak minuta susreta bila je sve smo ne lagana.

Desetoplasirana momčad prvenstva odlično je otvorila utakmicu u Čitluku i Vitežanima je apsolutno pripalo prvih deset minuta susreta. Gosti su uspjeli povesti 4:0, a seriju Viteza, pogotkom u 9. minuti, uspio je prekinuti Stanko Šimović. Golovima Papića i Jezerčića Vitežani su u nastavku prvog poluvremena došli do prednosti od pet golova (3:8), što je bila i najveća prednost Viteza na utakmici i prije svega zahvaljujući Stanku Šimoviću Međugorje je do kraja poluvremena uspjelo smanjiti na 9:12.

Šimović je pet od svojih sedam pogodaka postigao u prvom poluvremenu i Stanko je u prvih 30 minuta utakmice zasigurno bio prvo ime u redovima Međugorja.

Na otvaranju drugog poluvremena Vitez je ponovno uspio doći do pet pogodaka prednosti, nakon čega je Boris Miletić postigao dva pogotka i nagovijestio buđenje Međugorja. Međugorčani su zaigrali bolje u napadu i u obrani, a odličan na vratima bio je i Marko Ivanković pa je Međugorje golovima Miletića i Tomislava i Stanka Šimovića došlo do izjednačenja. Miletić je u 42. minuti utakmice poravnao na 18:18, nakon čega je Međugorje odigralo odlično.

Serijom 9:0 do 58. minute Međugorje je prelomilo utakmici i upisalo petu pobjedu u ligi, a važne pogotke u posljednjih deset minuta utakmice za Međugorje su postigli Antonio Soldo, Milan Dugandžić i Dinko Dodig. U posljednjoj minuti utakmice Marijo Filipović je postigao pogodak za Vitez i postavio konačnih 26:19.

Međugorje: Kikaš, Ivanković, Barbarić, Stipanović, Mijatović, T. Šimović 4, Miletić 6, Šego, S. Šimović 7, Ostojić, Dugandžić 2, Bencun, Dodig 5, Soldo 2, Kozina. Trener: Dragan Ćavar.