Pune tribine SC Ćorkov dolac i odlična atmosfera dočekali su malonogometaše mjesnih zajednica koji su sinoć u Međugorju odigrali prve utakmice četvrtfinala Malonogometne lige MZ općine Čitluk „Brotnjo 2013“. Poslije dvije uzbudljive utakmice malonogometaši Donje Blatnice i Biletića sa svojim su navijačima slavili zaslužene pobjede i prolaz u polufinale.

U prvoj utakmici četvrtfinala Donji Hamzići i Donja Blatnica odigrali su utakmicu u kojoj nije nedostajalo uzbuđenja, ali sa malo golova. Prvih dvadeset minuta igre završilo je 0:0 a prvi su do vodstva stigli igrači Donje Blatnice. Josip Galić je u 25. minuti pogodio za 0:1 a samo minutu kasnije stvari je na početak vratio Darko Ivanković. Minutu prije kraja utakmice pogodak za pobjedu Donje Blatnice (1:2) postigao je Davor Gagro.

Nakon ispadanja pobjednika skupine „D“ iz daljnjeg natjecanja ispali su i pobjednici skupine „B“. Naime, malobrojni ali odlično organizirani malonogometaši iz Biletića iz natjecanja su izbacili favorizirani Krehin Gradac. Darko Planinić je u 13. minuti utakmice doveo Gradac u vodstvo, no nakon toga i bez Tomislava Prusine, koji je u pobjedi protiv Čitluk Grada zaradio isključenje, Biletići su uspjeli preokrenuti rezultat. Igor Brkić, Roberto Bevanda, Mario Klarić i Antonio Prusina pogodcima su donijeli Biletićima nedostižnu prednost koju je u posljednjim trenutcima utakmice samo malo smanjio Franjo Kristijan Ćavar.

Utakmicu 5. kola skupine „B“ Malonogometne lige veterana sinoć su u Međugorju odigrali veterani Donjeg Velikog Ograđenika i Blatnice. Utakmica je završila bez pobjednika 4:4. Donji Veliki Ograđenik u više je navrata imao prednost, no Blatničani su uvijek uspjeli naći načina da se vrate u utakmicu i na kraju osvoje bod.

Malonogometna liga veterana 5. kolo skupina “B”:
Blatnica – Donji Veliki Ograđenik 4:4
0:1 Ivica Soldo 8’, 1:1 Goran Sušac 11’, 1:2 Hrvoje Šarac 15’, 2:2 Mario Rozić 2:2 17’, 2:3 Mirko Soldo 24’, 2:4 Hrvoje Šarac 26’, 3:4 Andrija Sušac 33’, 4:4 Mario Bevanda 39’.

MNL MZ općine Čitluk „Brotnjo 2013“ četvrtfinale:
Donji Hamzići – Donja Blatnica 1:2
0:1 Josip Galić 25’, 1:1 Darko Ivanković 26’, 1:2 Davor Gagro 39’.

Krehin Gradac – Biletići 2:4
1:0 Darko Planinić 13’, 1:1 Igor Brkić 16’, 1:2 Roberto Bevanda 26’, 1:3 Mario Klarić 39’, 1:4 Antonio Prusina 40’, 2:4 Franjo Kristijan Ćavar 40’.